„Tyle było dni, do utraty sił…” Pożegnanie klas maturalnych

Post Image


Dnia 09.06.2020r. odbyło się ważne wydarzenie, jakim jest pożegnanie klas maturalnych Zespołu Szkół Nr 1 w Bratoszewicach. Przeżywane corocznie zawsze zyskuje swój niepowtarzalny charakter. W tym roku nie mogło być inaczej pomimo, że odbyło się później niż zwykle i w nietypowych okolicznościach.

Na początku Pani Dyrektor  Magdalena Mackiewicz skierowała parę ciepłych słów do absolwentów szkoły oraz złożyła im życzenia na dalszą dorosłą drogę życiową. Następnie Pani Dyrektor wraz z wychowawcami wręczyła maturzystom dyplomy i nagrody za   wyniki w nauce,  zaangażowanie w życie szkoły i klasy oraz inne szczególne osiągnięcia, a także listy gratulacyjne i podziękowania dla rodziców. Następnie uczniowie klas maturalnych mogli wrócić wspomnieniami do swoich wcześniejszych szkolnych lat  dzięki prezentacji multimedialnej ukazującej ich zdjęcia.

Po tej części Pani Justyna Rudnicka w imieniu wychowawców oraz innych nauczycieli złożyła im życzenia. Również absolwenci – Cyprian Łuczak i Katarzyna Jatczyk z  kl.IV RŻ jako reprezentanci  wszystkich uczniów klas maturalnych  podziękowali za lata nauki w  Zespole Szkół Nr 1 w Bratoszewicach. Kolejnym miłym akcentem tej uroczystości było obdarowanie maturzystów drobnymi upominkami przez przedstawicieli uczniów młodszych klas.

Na koniec uroczystości wypuszczono w niebo kolorowe  balony jako symbol opuszczenia murów i rozpoczęcia nowej drogi życiowej przez absolwentów Zespołu Szkół Nr 1 w Bratoszewicach.

Opracowała: E. Lasak