Pierwszy etap VI edycji Szkolnego Master Szefa za nami!

Post Image

 

30 listopada 2018r odbył się I etap konkursu„Szkolny Master Szef”, skierowanego dla uczniów klas gastronomicznych. W tegorocznej edycji bierze udział rekordowa liczba uczestników, bo aż dziewięć zespołów.Hasłem przewodnim zmagań I etapu była kuchnia Dwudziestolecia Międzywojennego.

Uczniowie mieli do dyspozycji po jednym obowiązkowym, wiodącymsurowcu, dodatkowo mogli skorzystać ze szkolnych produktów zakupionych na potrzeby konkursu.

Zespól I w składzie: Klaudia Bryszewska i Sandra Kowalczyk, wylosował kaszę jęczmienną, z której przygotowywały krupnik.
Zespół II w składzie: Kasia Milczarek i Dominika Wdowiak, wylosował grzyby, z których przyrządziły sos grzybowy i kluseczki śląskie.
Zespól III w składzie: Patrycja Plewka i Artur Berczak, wylosował kapustę kiszoną, z której przygotował kapuśniak.
Zespół IV w składzie: Kamila Kaczmarska i Maja Kwiatkowska z żeberek wieprzowych  przygotował sos mięsny, kluski śląskie i surówkę.1
Zespół V: czyli Paweł Brzózka i Dawid Kowalski, z grochu przygotował grochówkę.
Zespół VI: Ola Goszczyńska i Kuba Królikowski, z kaszy gryczanej przygotował kotlety, babkę ziemniaczaną i surówkę.
Zespół VII: Mikołaj Dratkiewicz i Ola Ciesielska, z wylosowanych buraków przyrządził barszcz czerwony i kołduny.
Zespół VIII: Kasia Jatczyk i Magda Ślusarek, z białej kapusty przyrządził kapustę zasmażaną podawaną z kluseczkami francuskimi.
Zespół IX: Przemek Jakóbczyk, wylosował ziemniaki, z których przyrządził zupę ziemniaczaną.

Serca jury podbił kapuśniak Artura i Patrycji, którzy w tym etapie zdobyli najwięcej punktów (I miejsce)

II miejsce- zdobywając tylko 1 punkt mniej, zajął zespół Kasi i Magdy.

III miejsce- zajął zespół Mikołaja i Oli, który podobnie, jak poprzedni, zdobył tylko 1 punkt mniej od miejsca drugiego. Tak więc miejsca na podium były bardzo wyrównane.

Wszystkie potrawy były przepyszne i pięknie podane. Już w poniedziałek 17 grudnia kolejny etap konkursu, którego tematem wiodącym będą potrawy wigilijne. Po tym etapie pożegnamy się z dwoma zespołami, które zdobędą łącznie najmniejszą liczbę punktów.

 

Ewa Piszczyńska