Zwiedzamy, kształcimy! Wizyta w Hotelu Tabaco***

Post Image

 

W dniu 23 listopada 2018 roku uczniowie klas I i II Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych uczestniczyli w wycieczce zawodowej pod opieką pani Kamili Kiny. Młodzież odwiedziła hotel Tobaco*** - wielokrotnie nagradzany obiekt hotelarski, który mieści się w odrestaurowanych budynkach dawnej wytwórni papierosów. Podczas wycieczki uczniowie mieli okazję obejrzeć apartament , który został specjalnie przygotowany dla osób niepełnosprawnych; wyposażony w oryginalne, designerskie meble w stylu lat 50- tych, które ciekawie współgrają z odsłoniętymi ceglanymi tynkami, wzbudza zainteresowanie zwiedzających.

Po hotelu oprowadzał uczniów kierownik sprzedaży i marketingu- pan Jakub Rosły, który pokazał wszystkim część hotelową oraz gastronomiczną tj. bar oraz restaurację U Kretschmera, gdzie serwuje się dania kuchni żydowskiej, rosyjskiej, polskiej i niemieckiej. Uczniowie mieli okazje wysłuchać wykładu na temat pracy na restauracji oraz podstawowych zasad obsługi gości. Następnie młodzież miała okazję wysłuchać Szefowej Kuchni na temat pracy w zawodzie kucharza w restauracji hotelowej.

Wizyta w restauracji była dla młodzieży okazją do zadania pytań dotyczących nie tylko gości hotelu, cen, wyposażenia oraz organizacji pracy w obiekcie, ale również obowiązków w czasie odbywania praktyk zawodowych.

Opracowała
Kamila Kina