Młodzi Patrioci

Post Image

 

My pierwsza brygada… Nie rzucim ziemi skąd nasz Ród… Wojenko, wojenko... Takie słowa z ust naszych uczniów można było usłyszeć w murach szkoły w poniedziałkowe południe. Skąd się pojawił powiew patriotyzmu?

Nasi uczniowie w poniedziałek 4-tego listopada wzięli udział w konkursie pieśni patriotycznej organizowanym przez profesora Andrzeja Pożarlika. Konkurs ten miał na celu promowanie postaw obywatelskich wśród młodzieży. Ponadto jego wyniki zaliczane będą do zawodów z cyklu Superklasa corocznie odbywającego się w naszej placówce.

Każda klasa wykonywała wybraną przez siebie pieśń, którą od kilku tygodni sumiennie przygotowywała. Oceniając występy pod uwagę były brane takie kryteria jak choreografia, jakość wykonania oraz zrozumienie wykonywanego repertuaru. Po burzliwych naradach trzyosobowe jury wytypowało finalistów. Do decydującej rozgrywki zakwalifikowały się klasy II LŻ, III LO oraz IV RŻ. Finaliści zaprezentują swoje wykonanie raz jeszcze podczas Apelu z okazji święta Niepodległości, który odbędzie się 12-tego listopada.

Właśnie podczas tej uroczystości poznamy zwycięzców naszego konkursu oraz laureata nagrody publiczności.

 

Opracował
Skrzypski Michał